Egy számtani sorozat 2. tagja 7. Első,harmadik és nyolcadik tagja egy mértani sorozat egymást követő tagja. q=?2014. okt. 20. 12:45
1/3 anonim válasza:
a2=7
a1 a3 a8 = mértani sorozat.
(a3)^2=a1*a8
(7+d)^2=(7-d)(7+6d)
erre az eredmény d=3
sorozat
4 7 10 13 16 19 22 25