Egy számtani sorozat 2. tagja 7. Első,harmadik és nyolcadik tagja egy mértani sorozat egymást követő tagja. q=?
2014. okt. 20. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

a2=7

a1 a3 a8 = mértani sorozat.

(a3)^2=a1*a8

(7+d)^2=(7-d)(7+6d)

erre az eredmény d=3

sorozat

4 7 10 13 16 19 22 25

2014. okt. 20. 13:01
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és q=10/4=5/2
2014. okt. 20. 13:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs megoldás.
2014. okt. 20. 13:34