2014. okt. 19. 15:37
1/3 Joe001 válasza:
Függ a test tömegétől , alakjától , stb , és attól is hogy az a bizonyos lejtő mennyire meredek , tehát az a 4m magasság , milyen hosszúságra osztódik ...
Ilyen hiányos adatokkal elég relatív a kiszámítás, részletesebb leírás kellene .
Amúgy ha bazi nagy erővel meglököd , tuti feljut :)
2/3 anonim válasza:
Itt pontszerű testet kell feltételezni és a súrlódást elhanyagolni.
A lejtő alján nincs helyzeti energiája a testnek, csak mozgási:
1/2*m*v^2
A lejtő tetején csak helyzeti van és a mozgási 0, ha azzal a minimális sebességgel indítottuk el, amivel éppen felért.
m*g*h
1/2*m*v^2 = m*g*h
v = gyök(2*g*h)
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget, én is azzal a képlettel számoltam csak kíváncsi voltam, hogy helyes-e:)
2014. okt. 19. 21:49