Mekkora sebességgel kell meglökni a testet, hogy feljusson a 4m magas lejtő tetejére?

2014. okt. 19. 15:37
 1/3 Joe001 válasza:

Függ a test tömegétől , alakjától , stb , és attól is hogy az a bizonyos lejtő mennyire meredek , tehát az a 4m magasság , milyen hosszúságra osztódik ...

Ilyen hiányos adatokkal elég relatív a kiszámítás, részletesebb leírás kellene .

Amúgy ha bazi nagy erővel meglököd , tuti feljut :)

2014. okt. 19. 15:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt pontszerű testet kell feltételezni és a súrlódást elhanyagolni.


A lejtő alján nincs helyzeti energiája a testnek, csak mozgási:


1/2*m*v^2


A lejtő tetején csak helyzeti van és a mozgási 0, ha azzal a minimális sebességgel indítottuk el, amivel éppen felért.

m*g*h


1/2*m*v^2 = m*g*h


v = gyök(2*g*h)

2014. okt. 19. 16:02
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget, én is azzal a képlettel számoltam csak kíváncsi voltam, hogy helyes-e:)
2014. okt. 19. 21:49