2013. okt. 30. 21:25
1/1 bongolo válasza:
A lejtő tetején helyzeti energiája van:
E = m·g·h = 45·10·6 J
A lejtő alján mozgási energiává alakul a teljes energia (nincs súrlódás):
E = 1/2·m·v² = 1/2·45·v²
Ebből kijön a v sebesség m/s-ban. Azt még át kell alakítani km/h-ba: 1 m/s = 3,6 km/h, vagyis szorozni kell 3,6-tal.