Egy 6. 0 m magas lejtő tetején áll egy 45 kg tömegű görkorcsolyázó gyerek, majd legurul arról. Mekkora lesz a sebessége a lejtő alján km/h-ban megadva?

2013. okt. 30. 21:25
 1/1 bongolo ***** válasza:

A lejtő tetején helyzeti energiája van:

E = m·g·h = 45·10·6 J

A lejtő alján mozgási energiává alakul a teljes energia (nincs súrlódás):

E = 1/2·m·v² = 1/2·45·v²


Ebből kijön a v sebesség m/s-ban. Azt még át kell alakítani km/h-ba: 1 m/s = 3,6 km/h, vagyis szorozni kell 3,6-tal.

2013. okt. 31. 00:03