a2=32
a6=2
q=? levezetné valaki ezt a feladatot?
#sorozat #méprtani
2014. okt. 19. 14:48
1/4 anonim válasza:
Ehhez kéne valami feladat is, hogy mit kell csinálni a számokkal.
2/4 A kérdező kommentje:
Egy mértani sorozat 2. tagja 32,6.tagja 2.Számítsd ki a hányadosát!és az a1-et?
2014. okt. 19. 14:53
3/4 anonim válasza:
a1 * q = a2
a2 * q = a3 = a1*q^2
ez alapján letudod vezetni hogy
a6=a1*q^5=a2*q^4
azaz q^4=a6/a2 =2/32=1/16
ennek a negyedik gyöke 1/2
ellenőrzés 32*(1/2)^4=32*(1/16)=2
4/4 anonim válasza:
a3= a2*q
a4 = a3*q = a2 *q négyzet
a5 = a4*q = a2* q köb
a6 = a5*q = a2*q a negyediken
behelyettesítve:
2 = 32 * q a negyediken
ebből q a negyediken 1/16
q négyzet plusz mínusz 1/4
q = plusz mínusz 1/2