a2=32

a6=2

q=? levezetné valaki ezt a feladatot?



#sorozat #méprtani
2014. okt. 19. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ehhez kéne valami feladat is, hogy mit kell csinálni a számokkal.
2014. okt. 19. 14:51
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy mértani sorozat 2. tagja 32,6.tagja 2.Számítsd ki a hányadosát!és az a1-et?
2014. okt. 19. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

a1 * q = a2

a2 * q = a3 = a1*q^2

ez alapján letudod vezetni hogy

a6=a1*q^5=a2*q^4

azaz q^4=a6/a2 =2/32=1/16

ennek a negyedik gyöke 1/2

ellenőrzés 32*(1/2)^4=32*(1/16)=2

2014. okt. 19. 14:55
 4/4 anonim ***** válasza:

a3= a2*q

a4 = a3*q = a2 *q négyzet

a5 = a4*q = a2* q köb

a6 = a5*q = a2*q a negyediken


behelyettesítve:

2 = 32 * q a negyediken

ebből q a negyediken 1/16

q négyzet plusz mínusz 1/4

q = plusz mínusz 1/2

2014. okt. 19. 14:57