2012. szept. 11. 19:03
1/1 BKRS válasza:
Jelolje A az elso elemet, B az n. elemet.
S(n+4)-Sn = 4B+6D=4B+3
4B+3 = 69-38 = 31
B = 7
Tehat az n. elem 7
A+(n-1)*0,5 = 7
Ezen kivul mas nem is allapithato meg ennyi adatbol. n tetszoleges megvalasztasa eseten az elso elem kiszamithato ebbol az egyenletbol, es barhogy valasztjuk meg n-et, a kapott A ertekkel egyutt a feladat kovetelmenyeinek meg fog felelni.