Számtani sorozatos feladat. D=0,5 Sn=38 Sn+4=69 Mennyi az a1 és az n?

2012. szept. 11. 19:03
 1/1 BKRS ***** válasza:

Jelolje A az elso elemet, B az n. elemet.

S(n+4)-Sn = 4B+6D=4B+3

4B+3 = 69-38 = 31

B = 7

Tehat az n. elem 7

A+(n-1)*0,5 = 7

Ezen kivul mas nem is allapithato meg ennyi adatbol. n tetszoleges megvalasztasa eseten az elso elem kiszamithato ebbol az egyenletbol, es barhogy valasztjuk meg n-et, a kapott A ertekkel egyutt a feladat kovetelmenyeinek meg fog felelni.

2012. szept. 14. 20:22