Hogyan kell megoldani ezt a számtani sorozatos feladatot?


Egy számtani sorozat harmadik tagja 16, tizedik tagja -5. Határozzuk meg az an értékét.


előre is köszi a segítséget



2013. szept. 30. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:

a3=a1+2d=16

a10=a1+9d=-5

a10-a3=9d-2d=7d=-5-16=-21

d=-3

a1=a3-2d=16-(-6)=22

an=a1+(n-1)*d=22-(n-1)*3

2013. szept. 30. 14:35