Egy számtani sorozat harmadik tagja 16, tizedik tagja -5. Határozzuk meg az an értékét.
előre is köszi a segítséget
2013. szept. 30. 14:29
1/1 anonim válasza:
a3=a1+2d=16
a10=a1+9d=-5
a10-a3=9d-2d=7d=-5-16=-21
d=-3
a1=a3-2d=16-(-6)=22
an=a1+(n-1)*d=22-(n-1)*3