Számtani sorozatos házi megoldása?


a1=2; d=7; n=9; an=?


Légyszi ne csak az eredményt írjátok. Igazából azt se tudom, hogy az an mit jelent. Azt kérdzei, hogy a 9 hányadik tag?


2012. máj. 5. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Függvénytáblázat segít ha kinyitod a számtani és mértani sorozatoknál :) ott vannak a képletek.


Amúgy az a(n) az az a szám ami az n-edik helyen van. Ha az n9 akkor a 9. helyen lévő szám

2012. máj. 5. 16:35
 2/2 anonim ***** válasza:

Mit jelent a számtani sorozat? Hogy mindig ugyanannyit adunk hozzá az előző taghoz. (Vagy vonunk ki)


a1=2

a2=2+7=9

a3=9+7=16


stb.


Aztán van egy olyan képlet, hogy:

an=a1+(n-1)*d

an=2+(9-1)*7=2+8*7=58

2012. máj. 5. 16:41