a1=2; d=7; n=9; an=?
Légyszi ne csak az eredményt írjátok. Igazából azt se tudom, hogy az an mit jelent. Azt kérdzei, hogy a 9 hányadik tag?
2012. máj. 5. 16:31
1/2 anonim válasza:
Függvénytáblázat segít ha kinyitod a számtani és mértani sorozatoknál :) ott vannak a képletek.
Amúgy az a(n) az az a szám ami az n-edik helyen van. Ha az n9 akkor a 9. helyen lévő szám
2/2 anonim válasza:
Mit jelent a számtani sorozat? Hogy mindig ugyanannyit adunk hozzá az előző taghoz. (Vagy vonunk ki)
a1=2
a2=2+7=9
a3=9+7=16
stb.
Aztán van egy olyan képlet, hogy:
an=a1+(n-1)*d
an=2+(9-1)*7=2+8*7=58