Hogy kell megcsinálni ezt a matek feladatot?


gyök alatt: 5x-3=2

(csak az 5x-3 van gyök alatt)


2014. okt. 13. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalt négyzetre emeled, így a bal oldalról eltűnik a gyök, a jobb oldalon meg 2 a négyzeten, vagyis 4 lesz:


5x-3=4


Innentől már nagyon könnyű.


5x=7


x=7/5

2014. okt. 13. 18:44
 2/3 szakor ***** válasza:

Négyzetre emelem mindkét oldalt (előtte persze a kikötéseket megteszem, nem lehet negatív a gyök alatt 5x-3 >= 0, 5x >= 3, x >= 3/5)

5x-3 = 4

5x = 7

x = 7/5, megfelelő

2014. okt. 13. 18:44
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. okt. 13. 19:58