gyök alatt: 5x-3=2
(csak az 5x-3 van gyök alatt)
2014. okt. 13. 18:40
1/3 anonim válasza:
Mindkét oldalt négyzetre emeled, így a bal oldalról eltűnik a gyök, a jobb oldalon meg 2 a négyzeten, vagyis 4 lesz:
5x-3=4
Innentől már nagyon könnyű.
5x=7
x=7/5
2/3 szakor válasza:
Négyzetre emelem mindkét oldalt (előtte persze a kikötéseket megteszem, nem lehet negatív a gyök alatt 5x-3 >= 0, 5x >= 3, x >= 3/5)
5x-3 = 4
5x = 7
x = 7/5, megfelelő
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. okt. 13. 19:58