sin^2x=cos^2x+5*sinx+22014. okt. 13. 17:04
1/2 anonim válasza:
Ismerjük ezt az azonosságot:
(sin(x))^2+(cos(x))^2=1, ebből (cos(x))^2=1-(sin(x))^2:
(sin(x))^2=1-(sin(x))^2+5*sin(x)+2
Ha t=sin(x), akkor
a^2=1-a^2+5a+2
Innen már szerintem menni fog.
2/2 anonim válasza:
Bocsi, félrenyomtam (megszokásból); az a-k igazából t-k:
t^2=1-t^2+5*t+2
Az a-s helyettesítést azért nem tartom szerencsésnek, mert a megoldóképletben is van a, és az zavaró lehet (persze ettől függetlenül azzal is lehet helyettesíteni, sőt, azzal is szokták jelölni).