Hogy kell megcsinálni ezt a matek feladatot?

sin^2x=cos^2x+5*sinx+2
2014. okt. 13. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerjük ezt az azonosságot:


(sin(x))^2+(cos(x))^2=1, ebből (cos(x))^2=1-(sin(x))^2:


(sin(x))^2=1-(sin(x))^2+5*sin(x)+2


Ha t=sin(x), akkor


a^2=1-a^2+5a+2


Innen már szerintem menni fog.

2014. okt. 13. 17:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, félrenyomtam (megszokásból); az a-k igazából t-k:


t^2=1-t^2+5*t+2


Az a-s helyettesítést azért nem tartom szerencsésnek, mert a megoldóképletben is van a, és az zavaró lehet (persze ettől függetlenül azzal is lehet helyettesíteni, sőt, azzal is szokták jelölni).

2014. okt. 13. 17:10