Oldjuk meg ezt az egyenletrendszert:
2x-3y=9
3x+6y=17
2014. okt. 12. 10:41
1/8 anonim válasza:
I. 2x-3y=9 /*2 -> 4x-6y=18
II. 3x+6y=17
I. 4x-6y=18
I+II 7x=35 -> x=5; y=1/3
2/8 anonim válasza:
Az első egyenletet megszorzod 2-vel és hozzáadod a masodikból. Ekkor azt kapod hogy 4x-6y=18. A két egyenletben az y együtthatója ugyan az csak ellentétes előjelű igy ha összeadod a két egyenletet kapod Hogy 7x=35. X=5 és ezt visszahelyettesíted valamelyik alap egyenletbe és y-ra is kapsz értéket.
3/8 A kérdező kommentje:
itt nem kifejezni kell vmelyikből vagy az y-t vagy az x-et?
2014. okt. 12. 13:22
4/8 anonim válasza:
nem csak kifejezéssel lehet megoldani egy egyenlet rendszert.
5/8 A kérdező kommentje:
És honnan fogom tudni hogy mikor melyikkel kell?
2014. okt. 12. 13:50
6/8 anonim válasza:
onnan hogy látod az egyenlet rendszerből :D
én ezt pl gauss eliminálnám
7/8 anonim válasza:
2 -3 9
3 6 17
4 -6 18
3 6 17
7 0 35
3 6 17
1 0 5
3 6 17
1 0 5
0 6 2
1 0 5 -->x=5
0 1 1/3 -->y=1/3
8/8 anonim válasza:
Én meg azt a Dustin Hoffmannosat csinánám! :-D