Ezt a matek feladatot hogy kellene megcsinálni?


Oldjuk meg ezt az egyenletrendszert:


2x-3y=9

3x+6y=17


2014. okt. 12. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

I. 2x-3y=9 /*2 -> 4x-6y=18

II. 3x+6y=17

I. 4x-6y=18


I+II 7x=35 -> x=5; y=1/3

2014. okt. 12. 11:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első egyenletet megszorzod 2-vel és hozzáadod a masodikból. Ekkor azt kapod hogy 4x-6y=18. A két egyenletben az y együtthatója ugyan az csak ellentétes előjelű igy ha összeadod a két egyenletet kapod Hogy 7x=35. X=5 és ezt visszahelyettesíted valamelyik alap egyenletbe és y-ra is kapsz értéket.
2014. okt. 12. 11:24
 3/8 A kérdező kommentje:
itt nem kifejezni kell vmelyikből vagy az y-t vagy az x-et?
2014. okt. 12. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:
nem csak kifejezéssel lehet megoldani egy egyenlet rendszert.
2014. okt. 12. 13:43
 5/8 A kérdező kommentje:
És honnan fogom tudni hogy mikor melyikkel kell?
2014. okt. 12. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

onnan hogy látod az egyenlet rendszerből :D

én ezt pl gauss eliminálnám

2014. okt. 12. 15:27
 7/8 anonim ***** válasza:

2 -3 9

3 6 17


4 -6 18

3 6 17


7 0 35

3 6 17


1 0 5

3 6 17


1 0 5

0 6 2


1 0 5 -->x=5

0 1 1/3 -->y=1/3

2014. okt. 12. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg azt a Dustin Hoffmannosat csinánám! :-D
2014. okt. 12. 16:04