Hogy kell megcsinálni ezt a matek feladatot?


Az iskolában 75 tanuló van. 16-an tanulnak angolul, franciául és németül. 24-en angolul és németül. 30-an angolul és franciául. 22-en franciául és németül. 7 tanuló csak angolul. 5 csak franciául és 10 csak németül.

A, Összesen hányan tanulnak angolul?

B, Hányan vannak azok, akik angolul és franciául tanulnak, de nem tanulnak németül?

C, Hányan vannak azok akik egyiket sem tanulják?

Köszi a válaszotokat.



2014. okt. 3. 17:46
 1/4 szakor ***** válasza:

Venn-diagrammal pl.

Rajzolsz három halmazkarikát, a hármasmetszetbe beírod a 3 nyelvet tanulók számát (16)

A kettes metszetekbe a megfelelő két nyelvet tanulók számát - 16, mivel aki három nyelvet tanul, az a két nyelvet tanulók közt is számolva van (24-16, 30-16, 22-16)

Végül az egy nyelvet tanulók számát a megfelelő körbe írod (7, 5, 10)

A: Ezek után az angolt tanulók számát az angolos karikába került számok összege adja meg (45)

B: A megfelelő kettesmetszetből (14)

C: Az egyes helyekre írt számok összegét levonod 75-ből (9)

2014. okt. 3. 19:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha Venn diagrammba ábrázolod ugy könnyeb:

a+f+n tanulnak 16

a+n=24-16=8

a+f=30-16=14

f+n=22-16=6

a=7

f=5

n=10

A:a=7+8+16+14=45

B:7+14+5=26

C: összesen 66 tanulnak valamilyen nyelvet

tehát 75-66=9

2014. okt. 3. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a B-nél Szakornak igaza van mert én ugy vettem hogy angolul is meg franciául is.

A többi úgy látom stimmel

2014. okt. 3. 19:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2014. okt. 3. 21:41