Hogyan oldjam meg az alábbi műveletet?

(√6+3)*(2+3*√6)=
2014. okt. 11. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szorozd össze a két zárójelben lévő tagokat.

(√6+3)*(2+3√6) = √6*(2+3√6) + 3*(2+3√6) = 2√6 + 3√6√6 + 6 +9√6 = 2√6 + 18 + 6 + 9√6 = 24 + 11√6

2014. okt. 12. 00:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hittem, valami bonyolultabb módszer kell.
2014. okt. 12. 07:07