Hogy oldjam meg ezt a gyökvonásos feladatot? nagy gyök alatt 5-gyök21 (nagy gyök vége) *nagy gyök alatt 5+gyök21

2014. szept. 23. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha a gyök alatt krumplit összeszorzod a gyök alatt almával, az ugyanaz, mintha először összeszoroznád a krumplit meg az almát, és csak aztán vonnál az egészből gyököt. Tehát először összeszorozzuk az (5-gyök21)-et az (5+gyök21)-gyel, majd az eredményből gyököt vonunk. (5-gyök21)*(5+gyök21)=25-21=4. 4-nek a gyöke pedig 2.
2014. szept. 23. 17:17