Logaritmus alapjaiban kérnék egy kis segítséget. Hogyan lehet a következő feladatokat megcsinálni? Levezetésre is szükségem lenne, nagyon nem értem még.


a)log9(1/3)

b)log25(1/5)

c)log8(1/2)

d)log3(1/gyök3)

e)log gyök2(1/4)

f)log3(gyök27)

g)loggyök27(3)

h)log3(5.gyök81)

i)log gyök5 (5.gyök125)

j)log125(7.gyök25)

k)log1/6(1/4.gyök36)



2014. szept. 22. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Megint az a fránya szintaktika! Ki tudja hányadik hallgatót kérem arra, hogy próbálják egyértelműen leírni a kifejezéseket. Sajnos nem egyértelmű e.) g.) h.) i.) j.) és k.) Próbáld átírni egy általad jobban kezelhető logaritmusra a loga(b)=logc(b)/logc(a) szabály alkalmazásával. Így is megoldhatók a feladatok.

a.) esetén 3 kéreti magát log9(1/3)=log3(1/3)/log3(9)=-1/2

b.) log25(1/5)=log5(1/5)/log5(25)=-1/2

c.) log8(1/2)=log2(1/2)/log2(8)=-1/3

d.) Itt közvetlenül a hányados log-ja kell.

log3(1/gyök3)=log3(1)-log3(gyök(3))=0-1/2=-1/2

f.) Gyök log-ja miatt log3(gyök27)=3/2

Sz. Gy.

2014. szept. 22. 21:56