a)log9(1/3)
b)log25(1/5)
c)log8(1/2)
d)log3(1/gyök3)
e)log gyök2(1/4)
f)log3(gyök27)
g)loggyök27(3)
h)log3(5.gyök81)
i)log gyök5 (5.gyök125)
j)log125(7.gyök25)
k)log1/6(1/4.gyök36)
2014. szept. 22. 18:01
1/1 anonim válasza:
Megint az a fránya szintaktika! Ki tudja hányadik hallgatót kérem arra, hogy próbálják egyértelműen leírni a kifejezéseket. Sajnos nem egyértelmű e.) g.) h.) i.) j.) és k.) Próbáld átírni egy általad jobban kezelhető logaritmusra a loga(b)=logc(b)/logc(a) szabály alkalmazásával. Így is megoldhatók a feladatok.
a.) esetén 3 kéreti magát log9(1/3)=log3(1/3)/log3(9)=-1/2
b.) log25(1/5)=log5(1/5)/log5(25)=-1/2
c.) log8(1/2)=log2(1/2)/log2(8)=-1/3
d.) Itt közvetlenül a hányados log-ja kell.
log3(1/gyök3)=log3(1)-log3(gyök(3))=0-1/2=-1/2
f.) Gyök log-ja miatt log3(gyök27)=3/2
Sz. Gy.