Ezt hogy a túróban oldjam meg?

Egy 2x10^-4 N/C térerősségű elektromos mezőben egy porszemre 6,4x10^-13 N erő hat. Hány elektron töltésével rendelkezik a porszem?
2014. szept. 22. 18:12
 1/2 anonim válasza:

E=2x10^-4 N/C

e=-1,6x10^(-19)C

F= 6,4x10^-13 N

____________________

n=?


elektromos térerősség kisz. módja: E=F/Q

ebből kifejezzük a Q-t: Q=F/E

Q=6,4x10^(-13)/2x10^4=3-2x10^(-17)C


utána porszem töltése n=Q/e

n=3,2x10^(-17)/1,6x10^(-19)

n=2x10^2 vagyis n=200db elektron töltésével rendelkezik.

Remélem segítettem :)

2014. szept. 22. 21:55
 2/2 anonim válasza:

Kicsit elírtam:

Q=6,4x10^(-13)/2x10^4

Q=3,2x10^(-17)C

2014. szept. 22. 21:58