2014. szept. 10. 12:56
1/5 anonim válasza:
2^2n*2^4(n+1)=2^19
2^(2n+4n+4)=2^19
6n+4=19
2/5 anonim válasza:
Az n+1 a kitevőben van???
Próbáljuk meg alakítgatni
16^(n+1) = (4^2)^(n+1)=4^(2n+2)
4^n*4^(2n+2) = 4^(3n+2)=2^(6n+4)
2^(6n+4) = 2^(19) //Exp. fgv. monotonitása miatt
6n+4=19
n=15/6 = 2,5
3/5 A kérdező kommentje:
Meg lenne amit nem tudok megoldani: 1) 4^2n*81^n=36^2; 2) 1=4^x*3^2x; 3) 4^n*8^n+1*32^-1=16^n+1*2^2n-3*8^-2
2014. szept. 10. 13:35
4/5 anonim válasza:
4^2n*81^n=36^2
2^(4n)*3^(4n)=((2*3)^2)^2
(2*3)^(4n)=(2*3)^4
4n=4
n=1
5/5 anonim válasza:
4^x*3^2x=1
2^2x*3^2x=1
bármely szám 0-dik hatványa 1
(2*3)^2x=(2*3)^0
2x=0
x=0
A többit próbáld meg ezek alapján.