Hogy oldjam meg R-ben: 4^n*16^n+1=2^19?

2014. szept. 10. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

2^2n*2^4(n+1)=2^19


2^(2n+4n+4)=2^19


6n+4=19

2014. szept. 10. 13:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Az n+1 a kitevőben van???

Próbáljuk meg alakítgatni

16^(n+1) = (4^2)^(n+1)=4^(2n+2)


4^n*4^(2n+2) = 4^(3n+2)=2^(6n+4)


2^(6n+4) = 2^(19) //Exp. fgv. monotonitása miatt


6n+4=19

n=15/6 = 2,5

2014. szept. 10. 13:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg lenne amit nem tudok megoldani: 1) 4^2n*81^n=36^2; 2) 1=4^x*3^2x; 3) 4^n*8^n+1*32^-1=16^n+1*2^2n-3*8^-2
2014. szept. 10. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:

4^2n*81^n=36^2

2^(4n)*3^(4n)=((2*3)^2)^2

(2*3)^(4n)=(2*3)^4

4n=4

n=1

2014. szept. 10. 14:47
 5/5 anonim ***** válasza:

4^x*3^2x=1

2^2x*3^2x=1

bármely szám 0-dik hatványa 1


(2*3)^2x=(2*3)^0

2x=0

x=0


A többit próbáld meg ezek alapján.

2014. szept. 10. 14:52