Leírom, hogy mit hogy jelölök, mert sajnos nem mindnt tudok így beírni. A hatványt úgy fogom jelölni, hogy szögelets zárójelbe teszem, így mondjuK: 5[6], ez azt jelenti, hogy öt a hatodikon. A példát az a[2]-b[2]=(a+b)(a-b) nevezetes azonossággal kell megoldani.
Íme a példa:
4a[4]x[2]-b[6]y[4]
2010. jan. 23. 13:48
1/2 anonim válasza:
szia! a hatványt a billentyűzeten ^-el szokás jelölni...
pl 2^3= kettő a köbön...szóval és is így fogom jelölni!
tehát:
4a^4x^2-b^6y˘=(2a^2x)^2-(b^3y^2)^2 ez pedig már 2 négyzetszám különbsége, innentől jön az azonosság:
((2a^2x)+(b^3y^2))*((2a^2x)-(b^3y^2))=
= (2a^2x+b^3y^2)*(2a^2x-b^3y^2)
remélem hogy értehtő:)