Ezt a matekpéldát hogy kell megoldani?


Leírom, hogy mit hogy jelölök, mert sajnos nem mindnt tudok így beírni. A hatványt úgy fogom jelölni, hogy szögelets zárójelbe teszem, így mondjuK: 5[6], ez azt jelenti, hogy öt a hatodikon. A példát az a[2]-b[2]=(a+b)(a-b) nevezetes azonossággal kell megoldani.

Íme a példa:


4a[4]x[2]-b[6]y[4]


2010. jan. 23. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

szia! a hatványt a billentyűzeten ^-el szokás jelölni...

pl 2^3= kettő a köbön...szóval és is így fogom jelölni!

tehát:

4a^4x^2-b^6y˘=(2a^2x)^2-(b^3y^2)^2 ez pedig már 2 négyzetszám különbsége, innentől jön az azonosság:

((2a^2x)+(b^3y^2))*((2a^2x)-(b^3y^2))=

= (2a^2x+b^3y^2)*(2a^2x-b^3y^2)

remélem hogy értehtő:)

2010. jan. 23. 14:21
 2/2 anonim ***** válasza:
*érthető
2010. jan. 23. 14:22