Segítség kéne matekból? A téma az arányos osztás.

Mennyi 1500-nak a 2:3,1:9,3:3,1:14,2:13,12:13,7:8,11:19,13:17 része?

2014. okt. 7. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

1500 kell felosztani 2:3 részre

2 rész + 3 rész=5 rész

1500/5=300 tehát egy rész 300

2 rész=2*300=600

3 rész=3*300=900

2014. okt. 7. 18:54