Mennyi 1500-nak a 2:3,1:9,3:3,1:14,2:13,12:13,7:8,11:19,13:17 része?2014. okt. 7. 18:43
1/1 anonim válasza:
1500 kell felosztani 2:3 részre
2 rész + 3 rész=5 rész
1500/5=300 tehát egy rész 300
2 rész=2*300=600
3 rész=3*300=900