h kell megoldani ezt ?? és mi az eredmény.. előre is köszi:)
ossz szét 2 gyererk között 500Ft 2:3 arányban????
2011. jan. 26. 15:54
1/3 A kérdező kommentje:
jajj bocsi nem magyar hanem matek:D
2011. jan. 26. 15:57
2/3 DudoloPocok válasza:
2?3 arány annyit jelent, hogy 2+3=5 részre osztod és abból 2 ill 3 részt adsz
tehát 500*2/5 =200 ; 500*3/5 = 300
3/3 A kérdező kommentje:
köszii:D
2011. jan. 26. 16:00