6. os magyar házi? Arányos osztás?


h kell megoldani ezt ?? és mi az eredmény.. előre is köszi:)


ossz szét 2 gyererk között 500Ft 2:3 arányban????


2011. jan. 26. 15:54
 1/3 A kérdező kommentje:
jajj bocsi nem magyar hanem matek:D
2011. jan. 26. 15:57
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:

2?3 arány annyit jelent, hogy 2+3=5 részre osztod és abból 2 ill 3 részt adsz


tehát 500*2/5 =200 ; 500*3/5 = 300

2011. jan. 26. 15:58
 3/3 A kérdező kommentje:
köszii:D
2011. jan. 26. 16:00