Elakadtam itt pontosabban itt Így 1 perc alatt a kád 1/20 + 1/15 - 1/16 részében lesz víz.1/20 + 1/15 - 1/16 = (12 + 16 - 15) /240 = 13/240. Miért lett a 20 bol 12?

[link] Blogspot.com/2009/08/elsofoku-egyismeretlenes-egyenletek. Html
2010. jan. 22. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanazért amiért a 15-ből 16 és a 16-ból 15. Ált.suli alsó matek anyag:


1/20 = 12/240

1/15 = 16/240

1/16 = 15/240


Közös nevezőre hozunk és így adunk össze törteket. 240 a 20, 15 és 16 legkisebb közös többszöröse.

2010. jan. 22. 10:44
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi.
2010. jan. 22. 10:51