10.es vagyok, de most a házikban 9. Es(tavalyi)példákat csinálunk, de be vagyok rozsdásodva szóval elég nekem egy rávezetés, nem vagyok telhetetlen.tehát:


Mutasd meg: 2007 osztja 1'köbön plusz 2'köbönplusz...plusz 2006'köbön


Írd fel a következő halmazokat (Z) a lehető legpontosabban :

a) 5tel, 15tel, 24gyel oszthatók.((b-t nem írom le, ha erre valaki rávezet az elég, csak nem értem mire gondol))


Adott 8 term. szám, mutasd meg, hogy biztos van köztük 2 olyan, melyek különbségét osztja a 7 .



300! Lehet négyzetszám?


200! Hány nullára végződik?

Köszönöm


2011. szept. 7. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

az elsőnél nem értem, hogy mi akarsz :D


5tel az a szám osztható amely 5re vagy 0ra végződik

15tel az a szám osztható amely osztható 5tel és 3mal is

24gyel az amelyik páros, osztható 3mal és 4gyel


őőő ezt most szintén nem értem :DD


300! nem lehet (asszem xd)


200! 201 :DD tipp xD

2011. szept. 7. 20:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1) Használd fel az a^3+b^3=(a+b)(a^2-ab+b^2) azonosságot.

2) Keresd meg a 5, 15 és 24 legkisebb közös többszörösét.

3) Vedd észre hogy legalább két számnak a 7-tel való osztási maradéka egyenlő.

4) Vedd észre hogy 293 prímszám.

5) Mivel 10=2*5, ezért nézd meg hogy 5 a hányadikonnal osztható 200!. Belátható hogy a 2-esből több van, de ezt is kiszámolhatod. Legegyszerűbb Legendre formulával, de nem tananyag.

2011. szept. 7. 20:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, köszi a segítséget, de mit takar az hogy, írjam fel a halmazokat, mutatnál egy ilyen felírást?
2011. szept. 7. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt és másodikat így gondolom:

[link]

2011. szept. 7. 20:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Harmadik, neked is köszi a választ, azt hiszem 2. is erre gondolt, meg a zöld kéz :)
2011. szept. 7. 21:09
 6/6 A kérdező kommentje:
(csillag) meg helyett megy :)
2011. szept. 7. 21:10