[link]


-Konkrétan a második egyenlőség jel után már nem értem.

Az meg van,hogy egyszerűsítettük a 6 -ot 3 * 2 re,de hova lett a masodik egyenlotlenség jel után a a 2-s? (csak hármas van a gyökkitevőben)?


-miért lett ott a3b2 ?


-az eredményt is elmondhatná valaki hogy jött ki


Forrás:

[link]


2011. szept. 16. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én száműzném a gyököt, használj hatványt. A 2. gyök az ugye az (1/2) hatvány, a 3. gyök az (1/3) hatvány és így tovább.


Tehát ((a^6)*(b^4))^(1/6)= stb.

2011. szept. 16. 16:06
 2/5 BKRS ***** válasza:

A masodik egyenloseg ugy jon ki, hogy gyokot von minden szorzo tenyezobol a gyokjel alatt. Ezzel marad a 3. gyok,

az osszes negyzetes tagbol elso hatvanyos tag lesz.

Miutan ez megvan az elso hatvanyos tagokat osszevonja:

az "a" az 3-szor fordul elo, ezert lesz az a kobon. "B" ketszer fordul elo szorzo tenyezokent, ezert van negyzeten.

2011. szept. 16. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első egyenlőségjel után a gyökvonásnál a 6-ból 3*2-t csinált, ez még világos, ugye? Az a^6=a^(2+2+2)=a^2*a^2*a^2, ugyanez igaz a b-re is. A következő egyenlőségjelnél tulajdonképp kettővel "egyszerűsített", azaz gyököt vont mind az a-ból, mint a b-ből, így maradt a*a*a*b*b, ami pedig a^3*b^2, az utolsó egyenlőségjel után pedig az a^3-ból köbgyököt vont, a b^2-ből pedig nem lehet, így jött ki az eredmény :)
2011. szept. 16. 16:40
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen köszi szépen így már értem :)



"A masodik egyenloseg ugy jon ki, hogy gyokot von minden szorzo tenyezobol a gyokjel alatt"


a gyokvonás minden szorzo tenyezovel az olyan,hogy pl. kiejtetek mindent kepzeletben ketovel,ahol kettő szerepel?

Vagy ezt csak azért lehtett megoldani mert a gyökkitevőben szerepelt a 3*2 így "eltüntetjuk a kettest" így kivonhatjuk azokat a keteseket is ami a gyokjel alatt szerepel ?

2011. szept. 16. 17:11
 5/5 BKRS ***** válasza:

"a gyokvonás minden szorzo tenyezovel az olyan,hogy pl. kiejtetek mindent kepzeletben ketovel,ahol kettő szerepel?

Vagy ezt csak azért lehtett megoldani mert a gyökkitevőben szerepelt a 3*2 így "eltüntetjuk a kettest" így kivonhatjuk azokat a keteseket is ami a gyokjel alatt szerepel ?"


Osztasz kettovel.

Pl Negyzetgyok(A^17)=A^8 * Gyok(A)

mert 2*8+1=17.

Harmadik gyok (kobgyok) eseten HarmadikGyok(A^17)=A^5*HarmadikGyok(A^2)

mert 3*5+2=17.

2011. szept. 20. 22:28