Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kőolaj párlatai, elakadtam?

A kőolaj párlatai, elakadtam?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy van a benzin,petróleum,gázolaj és a pakura,DE

nekem egy feladatban csak 1. 2. 3. párlatot kell jellemeznem.


1.párlat színtelen-ez gondolom a benzin

2.párlat-sárga

3.párlat barna


És akkor nem tudom,hogy most melyik melyik,mert a pakura meg inkább oylan feketés...nem tudom


2011. aug. 11. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és még 1.


Három fémtálkába tegyünk néhány csepp benzint,petróleumot,gázolajat!

Közelítsünk mindegyikhez égő gyújtópálcával!Ne hajoljunk fölé!

Megfigyelés:

2011. aug. 11. 16:06
 2/4 anonim ***** válasza:

1. párlat petróleum

2. párlat benzin

3. párlat gázolaj


Amikor legközelebb benzinkúton jársz nézd meg a buborékfigyelő gömböcske alatt a benzin színét.


Ha pedig égő gyújtópálcával közelítesz akkor feltételezem belobban a benzingőz.

2011. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi,ott a benzínnél az zavar meg,hogy ott van a könyvben egy kis üveg tégely átlátszó színben és az volt alá írva h benzín,szval nem értem :S


De köszi!!!!!

2011. aug. 11. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt írnak róla:


[link]


Idézek belőle:


„Átlátható verzió (termék - szénatomszám - felhasználás):


Nyers benzin,petróleum (gazolin), könnyűbenzin, nehézbenzin - C5 - C10 - oldószer, sebbenzin, motorbenzin

Világítóolaj (petróleum, kerozin) - C11 - C12 - traktor, repülőgép, rakéta hajtóanyaga, benzingyártás

Gázolaj (dízelolaj) - C13 - C20 - autók, traktorok, mozdonyok, hajó - és teherautómotorok hajtóanyaga

Pakura (párlási maradék; kenőolaj, vazelin, paraffin) - C20 - C30 - tüzelés, gőzmozdonyok (automatizálhatóság), különböző minőségű kenőolajok, gyógyszerek, kozmetikai szerek

Bitumen - C31 - C50 - útépítés, szigetelés


Az atmoszférikus desztilláció maradéka a pakura. Ezt korábban elsősorban fűtőolajként eltüzelték.


Desztilláláskor elsőként a legillékonyab (legalacsonyabb forráspontú alkotóelemek távoznak). Tehát a sorrend: benzin, világítóolaj, gázolaj, pakura.

2011. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!