Nevezetes szorzatokat nem értem?


(y+5)MÁSODIKON = y MÁSODIKON + 10y + 25


Na most a képlet a következő:


*** a MÁSODIKON + 2ab + b MÁSODIKON ***


A legutolsó tag miért nincs a másodikon még?


A másodikont mikor kell rárakni, amikor a feladatnál a zárójelen kívűl van a másodikon tag vagy belül?


Ha így szólna a feladat akkor 25 a másodikon lenne még az utolsó tag?


(y+5másodikon)


2014. szept. 26. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

(y+5)^2=(y+5)(y+5) itt minden tagot minden taggal kell szorozni.

y^2+5y+5y+25 = y^2+10y+25

2014. szept. 26. 10:59
 2/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó tag 5 a másodikon, ehelyett azt írjuk, hogy 25, mert 5^2=5*5=25.
2014. szept. 26. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Tehat azt nem erted, hogy 5^2 = 25?
2014. szept. 26. 11:40
 4/8 A kérdező kommentje:
kösz már értem
2014. szept. 26. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy extra kérdés. így hogyan nézne ki a dolog?


(y+5^2)^2 = y2 + 10 y + 5^4


?

2014. szept. 26. 13:57
 6/8 A kérdező kommentje:
vagyis az utolsó tag 625 lenne?
2014. szept. 26. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, az annyi, de a masodik tag is valtozik, mivel megnovelted "B"-t.
2014. szept. 26. 14:09
 8/8 A kérdező kommentje:
jah valóban kösz
2014. szept. 26. 14:11