Nevezetes sorozatok határértéke?


Ilyen típusú feladatokat hogyan kell kiszámolni? Le tudná valaki írni lépésről lépésre?


[link]



2014. jún. 22. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom ezeket a végtelenben kell számolni.


Az első kettő polinom/polinom alakú, ezekre ez a szabály vonatkozik:


Legyen a határérték (a*p(x))/(b*q(x)) alakú, ahol p(x) és q(x) 0-tól különböző normált valós polinomok (a főegyütthatóik 1), a és b valós számok, viszont b nem 0. Ebben az esetben a tört határértéke


-végtelen, amennyiben a számlálópolinom foka nagyobb

-0, amennyiben a nevezőpolinom foka nagyobb

-a/b, ha a két polinom foka egyenlő.


1) A számláló foka megegyezik a nevező fokával, így ha kiemeljük a főegyütthatókat, akkor a fenti alakú határértéket kapjuk vagyis a határérték 2/(-5)=-2/5 lesz.


2) A nevező foka nagyobb, így a határérték 0 lesz.


3) Ezt már a múltkor megkérdezted, és elmondtam, hogy -1/9 lesz a megoldása.


4) A 3)-as gondolatmenetéhez hasonlóan 1/(3/4)=4/3 lesz a határérték.


A másik kettőhöz túl késő van.

2014. jún. 22. 23:59
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha az elsőnél mínusz kétötöd lett a megoldás, a másodiknál pedig végtelen, akkor jól csináltam?
2014. jún. 23. 01:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Első sor:

1.) -2/5

2.) 3/végtelen= 0

3.) -1/9

Második sor:

1.) 1/(3/4)= 4/3

2.) e^(-12/5)

3.) e

Remélem nem számoltam el. Ha valamit nem értesz írj nyugodtan!

2014. jún. 23. 13:17