Ytlosz kérdése:

Hogyan kell levezetni? Z^6+4iZ^3 = 8 és a Z^8+iZ^4-1 = 0

Annyi oké, hogy mindkettő másodfokú. Eredményeim is vannak, csak nem tudom jók-e.

2014. szept. 24. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. szept. 24. 09:17
 2/5 anonim ***** válasza:

1. lépés: elvégzed a behelyettesítést, hogy visszavezesd másodfokúra


x^2 + 4*i*x -8 =0


Megoldod ezt az egyenletet.


x1,2 = -2i +-2


Ezután kell kiszámolni z-t.


z^3 = -2i + 2

z^3 = -2i - 2


Elvégzed a köbgyökvonást. Ehhez át kell írni trigonometrikus alakba.

[link]


Így jön ki a 2*3 = 6 megoldás.

2014. szept. 24. 11:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem teljesen más jött ki másodfokúra. X1= -2i+2*gyök3; ill.X2= -2i*-2gyök3
2014. szept. 24. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:

gyök alatt b^2-4ac szerepel


b^2 = (4i)^2 = -16

4ac= 4*1*(-8) = -32


b^2-4ac=-16-(-32)=16


ennek a gyöke 4.


(-4i +- 4) /2 jött ki nálam az elsőre.

2014. szept. 24. 15:03
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, neked volt igazad!

Számolási hiba volt nálam!

2014. szept. 28. 16:49