Annyi oké, hogy mindkettő másodfokú. Eredményeim is vannak, csak nem tudom jók-e.2014. szept. 24. 08:53
2/5 anonim válasza:
1. lépés: elvégzed a behelyettesítést, hogy visszavezesd másodfokúra
x^2 + 4*i*x -8 =0
Megoldod ezt az egyenletet.
x1,2 = -2i +-2
Ezután kell kiszámolni z-t.
z^3 = -2i + 2
z^3 = -2i - 2
Elvégzed a köbgyökvonást. Ehhez át kell írni trigonometrikus alakba.
Így jön ki a 2*3 = 6 megoldás.
3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem teljesen más jött ki másodfokúra. X1= -2i+2*gyök3; ill.X2= -2i*-2gyök3
2014. szept. 24. 14:28
4/5 anonim válasza:
gyök alatt b^2-4ac szerepel
b^2 = (4i)^2 = -16
4ac= 4*1*(-8) = -32
b^2-4ac=-16-(-32)=16
ennek a gyöke 4.
(-4i +- 4) /2 jött ki nálam az elsőre.
5/5 A kérdező kommentje:
Igen, neked volt igazad!
Számolási hiba volt nálam!
2014. szept. 28. 16:49