Matek házi! Hogy lehetne levezetni a következő sorozatokkal kapcsolatos feladatokat?


1.) a1=100 , a6=maga a különbség. Mennyi a2?

2.) a4=4 , a16=24. Tagja-e a sorozatnak a 8?

3.) Egy számsorozat első 3 tagjának összege 12; a 3.,4. és 5. tag összege pedig 30. Mik a sorozat tagjai?

Nagyon megköszönném, ha valaki levezetné őket nekem!



2014. szept. 14. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

1, a1=100

a6=d

a1+5d=d

a1=-4d

-4d=100

d=-25

tehát a sorozat:

100 ; 75; 50; 25 ;0 ;-25

2014. szept. 14. 19:27
 2/4 anonim ***** válasza:

2; a1+3d=4

a1+15d=24

alsó-felső

12d=20

d=20/12=5/3

a4=4 a5=4+5/3=17/3 a6=22/3 a7=27/3 tehát a 8 nem tagja a sorozatnak

2014. szept. 14. 19:35
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!:))
2014. szept. 14. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

3; a1+a1+d+a1+2d=12 vagyis

3a1+3d=12

és

a1+2d+a1+3d+a1+4d=30 vagyis

3a1+9d=30

egyszerű két egyenlet két ismeretlen biztos hogy meg tudod oldani

2014. szept. 14. 20:17