1.) a1=100 , a6=maga a különbség. Mennyi a2?
2.) a4=4 , a16=24. Tagja-e a sorozatnak a 8?
3.) Egy számsorozat első 3 tagjának összege 12; a 3.,4. és 5. tag összege pedig 30. Mik a sorozat tagjai?
Nagyon megköszönném, ha valaki levezetné őket nekem!
2014. szept. 14. 19:21
1/4 anonim válasza:
1, a1=100
a6=d
a1+5d=d
a1=-4d
-4d=100
d=-25
tehát a sorozat:
100 ; 75; 50; 25 ;0 ;-25
2/4 anonim válasza:
2; a1+3d=4
a1+15d=24
alsó-felső
12d=20
d=20/12=5/3
a4=4 a5=4+5/3=17/3 a6=22/3 a7=27/3 tehát a 8 nem tagja a sorozatnak
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!:))
2014. szept. 14. 19:52
4/4 anonim válasza:
3; a1+a1+d+a1+2d=12 vagyis
3a1+3d=12
és
a1+2d+a1+3d+a1+4d=30 vagyis
3a1+9d=30
egyszerű két egyenlet két ismeretlen biztos hogy meg tudod oldani