Emelt matek. Nem értem a feladatokat, leírnátok hogy -> hogyan <- kell őket megoldani? Nem voltam órán és ezért nemtudom, a könyv meg csak középszintű. Nem kell megoldás csak az hogy hogyan kell megoldani a feladatot.


1. 20 fős osztályban 3 idegen nyelvet lehet tanulni, angol,német,francia.

Hányan tanulják mindhárom nyelvet, és hányan nem tanulnak franciát, ha :

-mindenki legalább 2 nyelvet tanul

-angolt is és németet is tanuló diákok száma megegyezik a franciát tanuló diákok számával

-angolul 27-en tanulnak

- németet i és franciát is 15-en tanulnak


2. A és B egy írott szöveget átolvasott A 24 hibát talált, V 30-at , 12-őt mindketten, R is átolvasta a szöveget, ő 30 hibát talált, R 8 olyan hibát vett észre amit A is , és 11 olyat amit B is , 5 olyan hiba volt amit mindhárman észrevettek.


- együtt hány hibát találtak összesen?

-a megtalált hibák hány %-át vették észre legalább 2-en?


3.


Egyik nap Barbara, Bea, Bori és Balázs barátaikkal utazva játszottak. A játék kezdetekor a társaság minden tagjának 1-1 olyan háromjegyű poritív egész számra kellet gondolnia amelynek minden számjegye 4-nél nagyobb de 7-nél kisebb.


-hány tagból állhat maximum a társaság,ha nem volt azonos egyikőjük száma se?


Barbara Bea Bori Balázs és Attila András Ali Anna moziba ment mind 1 sorban ültek.


-hány különböző ülésrendbe foglalhatnak helyet ha az azonos kezdőbetűvel kezdődő nevűek nem ülhetnek egymás mellé?



2014. szept. 14. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

1/a

2-en nem tanulnak franciát

1/b

20:2=10

10-en tanulnak franciát

5-5-en angolt és németet

1/c

Értelmetlen

1/d

5-en tanulnak egyéb nyelveket

2014. szept. 14. 17:07
 2/5 anonim ***** válasza:

2/a

24-8=16

30-11=19

16-5=11

19-5=14

11+14=25

25 hibát találtak összesen

2/b

100:(11+5)

2014. szept. 14. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:

4

Barbara-Attila-Bea-András-Bori-Ali--Balázs-Anna

B kezdőbetűs nevekkel játszadizni:

4x4=16

16 féleképeen ülhettek le

2014. szept. 14. 17:14
 4/5 anonim ***** válasza:

5 és 6-os számjegyek lehettek

555-1

556-2

565-3

566-4

655-5

656-6

666-7


7 tagból állt a társaság

2014. szept. 14. 17:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi én fogalmaztam rosszul, az elsőnél mond a 4-nek egyszerre kell igaznak lennie, nem külön, a többit nagyjából megértettem, köszönöm szépen!
2014. szept. 14. 18:15