Üdv
Segítséget kérnék a matekháziban, mert sajnos csak a végeredmény van megadva a könyvhöz melléktelt CD -n és a levezetés nem megy.
A d.) feladatban kérném valakinek a segítségét!
Előre is köszönöm!
2014. szept. 21. 19:15
1/4 anonim válasza:
6^(2*x^2 + 7*x) = 6^15
Az exponenciális függvény monotonitása miatt:
2*x^2 + 7*x = 15
Egy oldalra rendezed, és ez egy sima másodfokú egyenlet, a megoldóképlettel megoldod.
2/4 A kérdező kommentje:
Az egy oldalra rendezésnél ugye kapok egy 2x^2 -et, azt át kell formálnom x^2 -é vagy hagyjam úgy?
2014. szept. 21. 19:53
3/4 anonim válasza:
Hagyd úgy, és akkor a megoldóképlet szerint ugye az 'a' paramétered értéke 2 lesz.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 21. 22:57