Oldjuk meg a valós számok halmazán a következő egyenletet?


Üdv


Segítséget kérnék a matekháziban, mert sajnos csak a végeredmény van megadva a könyvhöz melléktelt CD -n és a levezetés nem megy.


A d.) feladatban kérném valakinek a segítségét!


[link]


Előre is köszönöm!



#valóság #szám #matematika. halmazok
2014. szept. 21. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

6^(2*x^2 + 7*x) = 6^15

Az exponenciális függvény monotonitása miatt:

2*x^2 + 7*x = 15

Egy oldalra rendezed, és ez egy sima másodfokú egyenlet, a megoldóképlettel megoldod.

2014. szept. 21. 19:17
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egy oldalra rendezésnél ugye kapok egy 2x^2 -et, azt át kell formálnom x^2 -é vagy hagyjam úgy?
2014. szept. 21. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagyd úgy, és akkor a megoldóképlet szerint ugye az 'a' paramétered értéke 2 lesz.
2014. szept. 21. 19:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 21. 22:57