2014. szept. 18. 18:05
1/1 anonim válasza:
Megkeresed a hőtágulás képletét, és behelyettesítesz. Kb ennyi az egész feladat.
Vk = V0 * (1+ béta * delta T) **Ez a képlet, amit meg kell jegyezni.
A delta T az 30 lesz.
A 1,5%-ot kell felhasználni. Osszuk el V0-al mindkét oldalt és vonjuk ki az egyet.
Vk/V0 -1 = béta * delta T
Vk-V0-1 az éppen a 1,5 %. Vagyis 0,015.
delta T =30 K
béta = 0,015 / 30K = 0,0005 = 5*10^(-4) 1/K
Itt vannak együtthatók felsorolva:
Az egység 10^(-3) vagyis a 0,5 * 10^(-3) értéket kell kikeresni.
Ez a glicerin lehet: Glicerin 0,49 * 10^(-3)
Üdv