Egy ismeretlen folyadékot 10 °C-ról 40 °C-ra melegítettünk, eközben térfogata 1.5%-kal növekedett. Mekkora a folyadék köbös hőtágulási együtthatója? Mi lehetett a folyadék?

2014. szept. 18. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Megkeresed a hőtágulás képletét, és behelyettesítesz. Kb ennyi az egész feladat.


[link]



Vk = V0 * (1+ béta * delta T) **Ez a képlet, amit meg kell jegyezni.

A delta T az 30 lesz.

A 1,5%-ot kell felhasználni. Osszuk el V0-al mindkét oldalt és vonjuk ki az egyet.


Vk/V0 -1 = béta * delta T


Vk-V0-1 az éppen a 1,5 %. Vagyis 0,015.

delta T =30 K


béta = 0,015 / 30K = 0,0005 = 5*10^(-4) 1/K


Itt vannak együtthatók felsorolva:

[link]


Az egység 10^(-3) vagyis a 0,5 * 10^(-3) értéket kell kikeresni.


Ez a glicerin lehet: Glicerin 0,49 * 10^(-3)


Üdv

2014. szept. 23. 10:20