Egy U alakú csőben higanyt öntünk. Egyik szárába ismeretlen sűrűségü folyadékot öntöttünk ekkor a különbség 0,9 cm lett. Mekkora az ismeretlen folyadék sűrűsége?

Ezt a feladatot hogy tudnám megoldani ??

2013. jan. 23. 19:17
 1/2 Silber ***** válasza:

p1=p2

Rho1*g*h1=Rho2*g*h2

Rho1*h1=Rho2*h2

Rho2=Rho1*h1/h2


Rho2=13600*x/(x+0,009)

Kéne a higanyoszlop, vagy az ismeretlen folyadék magassága méterben.

2013. jan. 23. 19:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2013. jan. 24. 21:06