Szóval pl.: a (-3)^2 és a -3^2 között van különbség?2013. jan. 18. 21:06
1/7 anonim válasza:
nincs, de ha (-3)^3-ra vagy páratlanna emelnéd akkor - lenne az eredmény.
2/7 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. jan. 18. 21:17
3/7 vurugya béla válasza:
Az előzőnek gőze sincs! Ne köszönd neki a hibás választ!
A műveletek sorrendje szerint első elvégzendő művelet a hatványozás (ha nincs zárójel).
Emiatt -3^2 esetén a hatványozás eredménye 9, ennek ellentettjét kell tekinteni, az eredmény -9.
(-3)^2 esetén magát a (-3) számot kell megszorozni önmagával, a végeredmény: +9.
Tehát a két eredmény nem azonos.
4/7 anonim válasza:
ja, nem láttam -3^2-ben a - jelet..
5/7 A kérdező kommentje:
szóval ha zárójelben van akk marad negatívnak?
2013. jan. 18. 22:21
6/7 anonim válasza:
(-3)^2 az -3*-3 tehát 9.
de ha -3^2 az 3*3 mínuszban. tehát -9
ha pölö (-3)^3 az -3*-3*-3=-27
-3^3= -27. 3*3*3-nak az ellentettje
7/7 vurugya béla válasza:
A zárójeles pozitív, anélkül negatív, ha páros a kitevő.