Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a következő feladatot?

Figyelt kérdés
"Két kör kívülről érinti egymást az A pontban. Az egyik kör AB átmérője 10, a másik kör AC átmérője nyolc egység. Húzzunk a B és C pontokból egy-egy érintőt a másik körhöz, a középpontokat összekötő egyenesek ua. Oldalán. Mekkora szöget zárnak be egymással az érintők?
2014. szept. 4. 18:00
 1/6 anonim válasza:

mindjárt írom hozzá a többit

[link]

2014. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

a következőket tudjuk:

AB=10 AC=8, valamint, hogy az érintő és a hozzá húzott sugár derékszöget zár be, tehát ha berajzolod az érintőkhöz a sugarat, kapsz 2 derékszögű háromszöget: XDC és YEB

a Pitagorasz-tétel alkalmazásával kiszámolhatod az ismeretlen befogókat: EB=13,42 DC=12

majd a szögfüggvények segítségével kiszámolod bétát és gammát, majd 180°-ból kivonod e két értéket és megkapod az alfát

remélem tudod majd követni, ha kérdésed van nyugodtan írj

2014. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves E.E.G!

Egész este vártam, hogy a kérdező legalább egy "köszi"-t válaszol a munkádra. Sajnos, a gyakorlat azt mutatja, hogy még ezt sem teszik meg a legtöbben. Én helyette is megköszönöm, hogy időt szenteltél az ő feladatának a megoldására.

Titokban még azt is reméltem, hogy valamire rákérdez, valamit részletesebben kellene megmutatni. Erre az esetre készítettem ezt az ábrát:

[link]

Úgy látom, mindketten feleslegesen dolgoztunk.

Na, hátha egyszer valaki megnézi?!

2014. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát köszönöm az elismerésed! A kis paint-es ügyködésem :-D eltörpül emellett a szuper ábrázolás mellett, nagyon jó ez a program.
2014. szept. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves EEG! Nagyon szépen köszönöm a választ! Tegnap regisztráltam ezen az oldalon, és miután a kérdést feltettem, többször is ránéztem, hogy jött-e válasz. Mindaddig amíg a gépnél voltam, válasz nem érkezett, utána pedig már nem voltam gépközelben, egészen mostanáig. Sokat segített a válasz, még egyszer köszönöm!
2014. szept. 5. 10:28
 6/6 A kérdező kommentje:
A másik válaszolónak annyit, hogy neki is köszönöm, hogy foglalkozott a kérdéssel, azonban nem kell mindjárt általánosítani, és a kérdezőt azonnal valamiféle buta bunkó neveletlen kategóriába sorolni. Nem biztos, hogy azért nem köszöni meg valaki azonnal a választ, mert egy neveletlen fráter, ezer más oka lehet annak. Tudom, hogy a mai világban sokan folyamatosan az internet közelében vannak, én nem feltétlenül. Ez volt az első eset, hogy én itt -vagy bármely más oldalon- kérdést tettem volna fel, de a megalázó válaszával el is vette tőle a továbbiakra a kedvem. Ezt nem köszönöm, inkább sajnálom.
2014. szept. 5. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!