Hogy kell kiszámolni visszafelé a következő egyszerű, általános iskolás egyenletet?


100 kg, 30 % testzsír - eredeti

70 kg, 0 % testzsír - zsír nélkül

x kg, 15% testzsír - 15% testzsírral


--------------


x kg, 15 % testzsír


Hogy kell kiszámolni a fenti adatok alapján, hogy hány kg lenne valaki 15% testzsírral? A módszer is érdekelne, nem csak az eredmény.


Előre is köszi!


ui. Tudom, hogy beledöglene, ha nem lenne rajta zsír, de mégis. Online kalkulátorok nem érdekelnek.



2013. aug. 23. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

(szerintem) 85kg


100+70kg 30%+0%

??????kg 15%

-------------------

Aránypárral


Ha 170kg 30% zsír

akkor ?kg 15%


Keresztbe szorzol és a maradékkal osztod, tehát:

170*15/30 =85kg

2013. aug. 23. 17:19
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy ez lesz az első válasz :D


Rossz. Ezért is tettem fel, hátha tudja valaki, de nem úgy néz ki...


Ha 85 kg vagy és 15% testzsírod van, akkor 72,25 kg lennél zsír nélkül, szóval nem illik ebbe a példába.

2013. aug. 23. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
15% zsír--> 85% zsír nélkül, ami 70 kg. 70-nek a 85%-ja ~0,8236. Ezt beszorozva százzal megkapjuk az eredeti testsúlyt, ami kb. 82,36 kg
2013. aug. 23. 18:35
 4/6 A kérdező kommentje:

"70-nek a 85%-ja ~0,8236."


Ezt a részt ki tudnád fejteni egy kicsit bővebben?


Az oké, hogy az eredeti, össz. testsúly-ból vontad le a 15%-ot, ami a zsír, így kijött a zsír nélküli százalék és a megadott testsúly. A kérdéses súly századrészét hogy számoltad ki?

2013. aug. 23. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:

85%=85/100=0.85

innentől egyszerű százalékszámítás

70-nek a 85%-a= 70*0.85 így jött ki az eredmény

2013. aug. 23. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Zsír nélkül 70 kg.

Összesen x kg

Zsír tömege = x-70


x - 70 = 0,15x

x - 0,15x = 70

0,85x = 70

osztunk 0,85-tel:

x = 82,3529

2013. szept. 1. 11:43