Egy dobókocka 2 oldala piros, 3 oldala fehér és 1 oldala kék. A kockával háromszor dobunk, jelentse kszí a piros dobások számát.
Kszí eloszlását kell megadni, viszont nem tudom kiszámolni a valószínűséget a p (kszí = 1)-től, valaki letudná nekem vezetni?
2014. aug. 24. 18:43
1/1 anonim válasza:
3-szor dobunk, akkor
kszi=0,1,2,3 lehet
p(kszi=0)=4/6*4/6*4/6
p(kszi=1)=3*2/6*4/6*4/6
(Azért ennyi, mert 3 helyen állhat a piros kocka. A piros kocka 2/6 eséllyel jön ki a többi 4/6)
p(kszi=2)=3*2/6*2/6*4/6
(3 helyen állhat a nem piros kocka)
p(kszi=3)=2/6*2/6*2/6
A válasz akkor jó, ha a három szám összege kiadja az 1-et.
Ez most teljesül.
Üdv