Valószínűségszámítás?


Egy dobókocka 2 oldala piros, 3 oldala fehér és 1 oldala kék. A kockával háromszor dobunk, jelentse kszí a piros dobások számát.


Kszí eloszlását kell megadni, viszont nem tudom kiszámolni a valószínűséget a p (kszí = 1)-től, valaki letudná nekem vezetni?


2014. aug. 24. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

3-szor dobunk, akkor

kszi=0,1,2,3 lehet


p(kszi=0)=4/6*4/6*4/6

p(kszi=1)=3*2/6*4/6*4/6

(Azért ennyi, mert 3 helyen állhat a piros kocka. A piros kocka 2/6 eséllyel jön ki a többi 4/6)

p(kszi=2)=3*2/6*2/6*4/6

(3 helyen állhat a nem piros kocka)

p(kszi=3)=2/6*2/6*2/6


A válasz akkor jó, ha a három szám összege kiadja az 1-et.

Ez most teljesül.


Üdv

2014. aug. 28. 09:23