Mikor leszedünk egy almát, 1/5 az esélye, hogy az zöld színű lesz. Hány almát kell leszednünk mire lesz egy olyan sorozatunk, amikor egyhuzamban 6 zöld almát szedünk?2014. jún. 18. 18:39
1/4 anonim válasza:
1/0,2^6=1/15625=0,000064=6,4*10^-5
2/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Előbb tudni kéne, hogy hány alma van a fán, anélkül hozzá se lehet kezdeni. Mert ha például csak 5, akkor nem lesz megoldás.
3/4 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm, a kérdésbe elfelejtettem beleírni, hogy igazából a számítás módja/levezetése/elmagyarázása érdekelne.
2. Legyen 100.000 alma és akkor úgy is fel lehetne tenni a kérdést, hogy: ha 100.000 almánk van amiből 20.000 db zöld, mekkora arra az esély, hogy lesz egy olyan 6-os sorozatunk, amikor csak zöld almát veszünk ki a 'kosárból'.
2014. jún. 19. 01:13
4/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Kérdező, a második kérdésedre a választ meg lehet adni a binomiális eloszlással és a hipergeometrikussal is.
A binomiális az, ami a legelső válasz.
A hipergeometrikus: (20000 alatt 6)/(100000 alatt 6)
A két válasz látszólag nagyon különbözik, de ha kiszámoljuk, akkor láthatjuk, hogy a két érték alig tér el egymástól, ugyanis nagy számoknál a kétféle eloszlás már ugyanahhoz a számhoz tart.