Mi a helyes válasz és hogyan jött ki?2014. jún. 27. 23:21
1/7 anonim válasza:
Az első helyre kerülhet 6 szám, a másodikra már csak 5, harmadikra csak 4, vagyis: 6*5*4 = 120
2/7 A kérdező kommentje:
igen de párosat, és ismétlés nélküli
2014. jún. 27. 23:51
4/7 anonim válasza:
6*5*4=120 ez az összes lehetőség
ebből le kell vonni azokat amik 7-re végződnek: 5*4*1=20 db
és le kell vonni a 3-ra végződőeket is: 5*4*1=20 db
120-20-20=80
80 db szám képezhető
5/7 A kérdező kommentje:
Értem, de a 7 re illetve 3 ra végzôdôket miért 5*4*1 képlettel számolod?
2014. jún. 28. 07:48
6/7 anonim válasza:
mivel páros a számokat keressük a harmadik helyre 4 szám kerülhet, mivel nem ismétlődhetnek a számok az első helyre 5 a másodikra 4 szám kerülhet:
5*4*4=80
7/7 anonim válasza:
azért 5*4*1 mert elsőre a hat számból csak öt kerülhet(7-es nem) a második szám helyére meg 4 féle mehet mert nem ketülhet sem az első szám se a 7-es