2,3,4,6,7,8 meg vannak adva ezek a számok, hány féleképen lehet egy 3jegyü páros számot ebböl csinálni, ha a számok nem ismétlödhetnek?

Mi a helyes válasz és hogyan jött ki?

2014. jún. 27. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első helyre kerülhet 6 szám, a másodikra már csak 5, harmadikra csak 4, vagyis: 6*5*4 = 120
2014. jún. 27. 23:49
 2/7 A kérdező kommentje:
igen de párosat, és ismétlés nélküli
2014. jún. 27. 23:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, nem. Bocs.
2014. jún. 27. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:

6*5*4=120 ez az összes lehetőség

ebből le kell vonni azokat amik 7-re végződnek: 5*4*1=20 db

és le kell vonni a 3-ra végződőeket is: 5*4*1=20 db

120-20-20=80

80 db szám képezhető

2014. jún. 28. 00:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, de a 7 re illetve 3 ra végzôdôket miért 5*4*1 képlettel számolod?
2014. jún. 28. 07:48
 6/7 anonim ***** válasza:

mivel páros a számokat keressük a harmadik helyre 4 szám kerülhet, mivel nem ismétlődhetnek a számok az első helyre 5 a másodikra 4 szám kerülhet:

5*4*4=80

2014. jún. 28. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
azért 5*4*1 mert elsőre a hat számból csak öt kerülhet(7-es nem) a második szám helyére meg 4 féle mehet mert nem ketülhet sem az első szám se a 7-es
2014. jún. 28. 16:52