Csupa páros számjegyből ötjegyű számot írunk fel. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a szám osztható 4-el?


Oszthatósági szabálya a 4-nek ha a szám utolsó két számjegye osztható 4-el akkor az egész számot el lehet osztani.

Az én logikám:

22 42 62 82

24 44 64 84

26 46 66 86

28 48 68 88

Ebből kedvező 8,és nem tudom,hogy itta 8-at el kell osztani 16?Mert annyi az összes eset,akkor az 50%


2014. ápr. 13. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A 4-es oszthatóság nem úgy van, ahogy írtad. 112 osztható 4-gyel, de sem az 1, sem a 2 nem osztható 4-gyel.

Egy egész szám akkor osztható 4-gyel, ha az utolsó két számjegyéből képzett 2-jegyű szám osztható 4-gyel. A matematikában pontosan fogalmazunk.


Ez alapján a kedvező végződések:

00 04 ... 96

a1=0, d=4, an=96 --> 96=0+(n-1)4 --> n-1=96/4 --> n=24+1

A kedvező esetek száma 25.


Ötjegyű szám minden számjegye 5-féle lehet: 0, 2, 4, 6 vagy 8

Az egész szám 5*5*5*5*5 = 3125

Az összes esetek száma 3125.


P = 25/3125 = 0,008

2014. ápr. 13. 07:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előzőbe belebonyolódtam. Mindjárt javítom.
2014. ápr. 13. 07:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedvező végződések: 00 04 08 20 24 28 40 44 48 60 64 68 80 84 88 - 15 féle

Az első 3 számjegy: 4*5*5 = 100 féle (Nullával nem kezdődhet.)

A kedvező esetek száma: 15*100 = 1500


Összes esetek száma: 4*5*5*5*5 = 2500


P = 1500/2500 = 0,6

2014. ápr. 13. 07:24
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. ápr. 13. 10:50