gyök alatt (8-x)=8-x

2014. aug. 14. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Emeld négyzetre, kapsz egy másodfokú egyenletet, amit már meg tudsz oldani a megoldóképlettel.

Továbbá, a gyök miatt kikötést is kell tenned, mert gyök alatt csak nemnegatív szám lehet, tehát 8-x nem lehet kisebb, mint 0, vagyis x kisebb/egyenlő 8.

2014. aug. 14. 12:25
 2/6 anonim ***** válasza:

gyok alatt 8-x = 8-x ahol 8-x nem egyenlo 0 es eleme a nagy N-nek


gyok alatt 8-x = 8-x / ()negyzet

8-x = 64-8x+x.negyzet

56-7x+x.negyzet = 0

x.negyzet - 7x + 56 = 0

delta = b.negyzet - 4ac = 49-224


mivel a delta negativ nincs megoldas


es bocsi az idetlen karakterjeim miatt de meg nem figyeltem hogy kell itt kicsi2ost irni azaz hatvanykitevoket stb :P

2014. aug. 14. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Elrontottad a négyzetre emelést az elején, -8x helyett -16x kell.
2014. aug. 14. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsanat igaza van :/ csak az a gond nem lapon vegeztem hanem itt s kicsit siettem is minden na de nem kell a magyarazat...csodalkoztam is egy ilyennek hogy nincs megoldasa. Kedves kerdezo...igy mar latod a levezetest csak a 64 helyett irj 16ot :) es tenyleg bocsanat de mar nem vagyok sulis megesik hogy az ember elesik :) es elottem levo koszonom a kijavitast
2014. aug. 14. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:
na en vagyok faradt hello...nem a 64 helyett 16 hanem ahogy irtad elozo :)
2014. aug. 14. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Ránézésre is látszik, hogy az egyik megoldás 8, a másik 7.


A megoldáshoz mindkét oldalt négyzetre emeled:


8 – x = 64—16x + x*x


Nullára rendezve:


x*x –15x + 56 = 0


A megoldó képletbe helyettesítve:


X1, X2 = [ 15 + (-) Gyök ( 15*15 – 4*56 ) ] / 2


X1, X2 = [ 15 + (-) Gyök ( 225 – 224 ) ] / 2


X1, X2 = [ 15 + (-) Gyök ( 1 ) ] / 2


X1, X2 = [ 15 + (-) 1 ] / 2



X1 = [ 15 + 1 ] / 2 = 8


X2 = [ 15 - 1 ] / 2 = 7

2014. aug. 15. 10:39