Ebből hogy alkotunk másodfokú egyletet?


(x-9)^2=36


Elméletileg így néz ki az ebből alkotott másodfókú egyelet:

x^2-18x+45=0


De ez hogy jön ki?



#matematika #egyenlet #másodfokú.matematika
2014. aug. 5. 18:16
 1/4 A kérdező kommentje:
megvan... -_-
2014. aug. 5. 18:21
 2/4 anonim ***** válasza:

(a-b)^2=a^2-2ab+b^2, (x-9)^2=x^2-18x+81

x^2-18x+81=36 azaz x^2-18x+45=0

egy kis segítség [link]

2014. aug. 5. 18:22
 3/4 A kérdező kommentje:
megvan de azért kösz
2014. aug. 5. 18:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze az egyenlet megoldásához felesleges kibontani a zárójelet.

Ugyanis látjuk, hogy x-9 nek kell -6 nak vagy +6 nak lennie, amiből x lehet 15 vagy 3.

2014. aug. 5. 19:04