Tudna valaki segíteni ezen feladatok megoldásában? előrre is köszönöm.2014. jún. 7. 08:41
1/2 anonim válasza:
x1 = 4
x2 = -2/3
(x-4)(x+2/3) = 0
vagy
(x-4)(3x+2) = 0
x^2 - 10x - 8 = 0
2/2 anonim válasza:
(X+2)(X-3/5)=0 vagy (X+2)(3X-5)=0
3X^2-5X+6X-10=0
3X^2-X-10=0