Írj fel olyan másodfokú egyenletet, amelynek gyökei 4 és - 2/3? Írj fel olyan másodfokú egyenletet, amelynek gyökei -2 és 3/5?

Tudna valaki segíteni ezen feladatok megoldásában? előrre is köszönöm.
2014. jún. 7. 08:41
 1/2 anonim ***** válasza:

x1 = 4

x2 = -2/3


(x-4)(x+2/3) = 0


vagy


(x-4)(3x+2) = 0


x^2 - 10x - 8 = 0

2014. jún. 7. 08:45
 2/2 anonim ***** válasza:

(X+2)(X-3/5)=0 vagy (X+2)(3X-5)=0

3X^2-5X+6X-10=0

3X^2-X-10=0

2016. jún. 27. 21:14