Hogyan kell az alábbi egyenletet másodfokúra rendezni?


[link]


nem tudom kiszámolni... a-ra és c-re mindig 0 jön ki, ami szerintem nem jó...

a jobb oldallal van a gond

lépésenként leírná valaki?

köszi!



2014. máj. 30. 15:27
 1/6 anonim válasza:
0%

Biztos másodfokúra kell rendezni? Mert ha kibontom a jobb oldalt akkor a 2xˇ2 ki fog esni, és akkor már csak egy sima egyismeretlenes marad.


Így csináltam:


2xˇ2-2=-2(x-1)ˇ2 ez az alap ugyebár, a jobb oldalon egy nevezetes azonosság van a zárójelen belül, először azt bontottam ki: 2(xˇ2-2x+1) és utána szoroztam be -2-vel. Így néz ki az egész: 2xˇ2-2=2xˇ2-4x+2


A 2xˇ2-ek ki is hullanak, marad: -2=-4x+2

Hozzáadsz 4x-et, és 2-t: 4x=4, leosztasz 4-el: x=1

2014. máj. 30. 15:41
 2/6 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs : D ezt kéne parciálisan integrálnom, az X értékei szerint.. vagy mi, nem tudom hogy mondják pontosan
2014. máj. 30. 15:45
 3/6 anonim válasza:
58%

Ja, nem... Ezt ne írd le, elcsesztem, bocsi XD


Szóval a jobb oldal így néz ki ha beszoroztad -2-vel is: -4xˇ2+4x-2

Tehát így néz ki az egész: 2xˇ2-2=-4xˇ2+4x-2

Bal oldalra átpakolsz mindent: 6xˇ2-4x=0


Remélem azért tudtam valamennyire segíteni.

2014. máj. 30. 15:48
 4/6 anonim válasza:
26%
Az integrálás a legundorítóbb dolog, amit matekon csak tanítani lehet.
2014. máj. 30. 15:49
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Ez vicc? Mit integrálsz, te szerencsétlen, hát függvényed sincs! Nézd má meg, mit raktá föl!
2014. máj. 30. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:

4.: akkor te még nem jártál matek szakra.


Viszont ez egy egyenlet, integrálni meg függvényeket szoktunk.

2014. máj. 30. 17:58