Egy másodfokú egyenletnek, hogy lehet megállapítani, hogy hány megoldása van és azok milyen előjelűek anélkül, hogy kiszámolnánk?

Azt tudom, hogy a megoldások számát a diszkrimináns kiszámolásával lehet kiszámolni, de hogy milyen előjelűek azt honnan lehet megtudni anélkül, hogy kiszámolnám?

2014. júl. 26. 17:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Kapaszkoggyá erőssen, hogy a melepetéstől hanyatt ne ájulj: meg kő nézni, mennyi a -b+-D!
2014. júl. 26. 17:41
 2/24 A kérdező kommentje:
És ha megnézem akkor mi van? Mert a D osztva van van 2a val is ami lehet - vagy + is
2014. júl. 26. 17:43
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha c és a hányadosa negatív, akkor ellentétes előjelűek, ha pozitív, akkor azonosak.


Azonosak esetén negatív-negatív, ha b és a hányadosa pozitív, pozitív-pozitív, ha ba és a hányadosa negatív.

2014. júl. 26. 17:44
 4/24 A kérdező kommentje:

Ha c és a hányadosa negatív


c és minek a hányadosa??

2014. júl. 26. 17:46
 5/24 anonim ***** válasza:
"c" és "a" hányadosa :D
2014. júl. 26. 17:47
 6/24 A kérdező kommentje:
köszi szóval akkor c/a meg b/a hányadosát kell nézni :)
2014. júl. 26. 17:49
 7/24 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod kiszámolni, akkor a MÁSODFOKÚ EGYENLETEKnek 2,1,0 megoldása lehet.


Ha vizuálisabb vagy, akkor csináld azt, hogy felrajzolsz egy parabolát és sok merőlegest húzol a koordináta rendszerbe. Ezek csak olyanok lehetnek, ahol 2,1,0 metszéspont van.

2014. júl. 26. 18:55
 8/24 A kérdező kommentje:
Utolsó miért ne akarnám kiszámolni? Pont az volt a kérdés, hogy a megoldások számát, hogy lehet kiszámolni, az egyenlet kiszámolása nélkül mert ez a feladat
2014. júl. 26. 20:13
 9/24 szakor ***** válasza:

Felírod a Diszkriminánst, s ha D>0, akkor két valós gyöke van. Ha D=0, akkor egy (kétszeres) gyöke van, ha D<0, akkor nincs valós gyöke (valójában két komplex gyöke van).


A gyökök előjelét a Viète-formulák segítségével lehet megállapítani. A szorzatuk (x1*x2=c/a) alapján kiderül, hogy azonos vagy különböző előjelűek-e. Aztán az összegükből (x1+x2=-b/a) kiderülhet a konkrét gyökökre nézve.

2014. júl. 26. 20:50
 10/24 A kérdező kommentje:
de ha nem oldom meg az egyenletet, honnan tudnám az xek értékét? Mert azt írtad x1*x2, de xet nem ismerem egyiket sem... Ráadásul mi van ha csak egy x van?
2014. júl. 26. 21:16
1 2 3