Valaki segítene a következő egyszerű gyökös egyenletbe?

√7+4√3 (végig gyök alatt van)

2014. júl. 17. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a feladat?
2014. júl. 17. 11:28
 2/7 A kérdező kommentje:
Mennyi a pontos értéke.. és gondolom nem számológéppel kéne :/ :D
2014. júl. 17. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:

nem ez a feladat?


gyök(7+4gyök3)= gyök((2+gyök3))^2=2+gyök3

2014. júl. 17. 11:43
 4/7 A kérdező kommentje:
De! Köszönöm :)
2014. júl. 17. 12:29
 5/7 A kérdező kommentje:
És elmagyaráznád légyszives?
2014. júl. 17. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a 2+gyök3-at négyzetre emeled akkor pont a 7+4*gyök3-at kapod.

(2+gyök3)^2= 4+3+4*gyök3 mert (a+b)^2=a^2+b^2+2ab

itt az a=2 b=gyök3

Ha a 2+gyök3-at négyzetre emeled és gyököt vonsz akkor

ugyanazt kapod

2014. júl. 17. 14:39
 7/7 anonim válasza:
Ez még nem is egyenlet.
2014. júl. 18. 16:50