√7+4√3 (végig gyök alatt van)2014. júl. 17. 11:15
2/7 A kérdező kommentje:
Mennyi a pontos értéke.. és gondolom nem számológéppel kéne :/ :D
2014. júl. 17. 11:32
3/7 anonim válasza:
nem ez a feladat?
gyök(7+4gyök3)= gyök((2+gyök3))^2=2+gyök3
4/7 A kérdező kommentje:
De! Köszönöm :)
2014. júl. 17. 12:29
5/7 A kérdező kommentje:
És elmagyaráznád légyszives?
2014. júl. 17. 12:43
6/7 anonim válasza:
Ha a 2+gyök3-at négyzetre emeled akkor pont a 7+4*gyök3-at kapod.
(2+gyök3)^2= 4+3+4*gyök3 mert (a+b)^2=a^2+b^2+2ab
itt az a=2 b=gyök3
Ha a 2+gyök3-at négyzetre emeled és gyököt vonsz akkor
ugyanazt kapod