Ezt hogyan kell kiszámolni?


3th root (45 * 75)

5th root (972) * 5th root (8)

Van ezekre valami azonosság? (A másodikra tudom hogy egy gyökjel alá megy, de itt számologép nélkül kéne kiszámolni egy nagy szám 5. gyökét?)


2014. júl. 7. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:

általában ezeknél az x-ed gyökös feladatoknál a gyökjel alatt pont egy szám x-edik hatványa szerepel


45 = 3*3*5

75 = 3*5*5

45*75 = 3*3*3*5*5*5

3th root of (45 * 75) = 3*5 = 15


972 = 2*2*3*3*3*3*3

8 = 2*2*2

972*8 = 2*2*2*2*2*3*3*3*3*3

5th root of(972) * 5th root of(8) = 5th root of(972*8) = 2*3 = 6

2014. júl. 7. 20:22