10liter 80fokos víz energiáját hogy tudom kiszámolni?


2014. júl. 6. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:

80 fokon a víz sűrűsége 971,8 kg/m3=0,9718 kg/l

sűrűség=m/V ebből következik, hogy

m=sűrűség*V=0,9719*10=9,718 kg víz


h'=m*c*deltaT, ahol


h' a víz hőtartalma

m a tömege (kg)

c a fajhője=4,2 kJ/(kg*K)

delta T a hőmérséklet változása 0-hoz viszonyítva


h'=9,718*4,2*80=32652,78 kJ

2014. júl. 8. 01:56
 2/2 A kérdező kommentje:
a víz sűrűségét különböző hőfokon csak táblázatból lehet vagy valahogy ki lehet számolni is?
2014. júl. 12. 21:07