Jól oldottam meg az egyenleteket? Levezetéshez görgessetek lejjebb!


7x+8=9+2x /-7x

8=9x+2 /-2

8=9x /:9x

1,125=x


1x+8<2+5x /-1x

8<2+5x /-2

6<5x /:5x

1,2<x


6-8x=x+8 /-x

6-7x=2x+8 /-7x

6=2x+8 /-8

6=2x /:2x

3=x



2014. jún. 22. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

már az első sem jó :s

ha kivonsz 7xet, akkor utána alapból nem lehetne 9x..

2014. jún. 22. 10:49
 2/3 anonim ***** válasza:

hujjujuujjjj...

semmi se jó a elsőben, olyan alapdologgal mint az összeadás kivonás nem vagy tisztában...



7x+8=9+2x /-7x

8=9x+2 /-2


itt áruld már el hogy hogy lett a 2x-ből 9x, és a 9-ből 2? (eleve célszerűbb mindig a kisebb x-et 0-ra rendezni)


plusz ha csinálsz egy műveletet mindkét oldalon el kell végezni


1x+8<2+5x /-1x

8<2+5x /-2


itt a bal oldalról nem vontad ki a -(1)x-et...


6-8x=x+8 /-x

6-7x=2x+8 /-7x


it meg az egyik oldalból kivontad, a másiknál összeadtad, pedig nincs - előjel... és még csak nem is zavart hogy előbb kivontál x-et utána megint kivonod csak már 7x-szel...



ha ennyire nem megy az egyenlet akkor tanácsolom írd fel szabály szerint:


Mivel a műveletet midnkét oldalon el kell végezni így az első feladat:



7x+8=9+2x /-7x


7x+8-7x=9+2x-7x

2014. jún. 22. 11:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen feladatokban az ellenőrzés igen sokat segíthet.

Azaz az eredeti egyenlet x helyére beírod azt, ami kijött végeredménynek.

Ha teljesül az egyenlőség, akkor nagy valószínűséggel rendben van a dolog.

Ha nem akkor keresd a hibát, vajon hol van!


Egyenlőtlenségek esetén több számot írsz be x-helyére, a végeredménynek megfelelően. Ezt próbának nevezzük.

Ha ez(ek) jók, úgy a megoldás helyes.


Fontos: Egyenlet/egyenlőtlenség megoldásához hozzátartozik az ellenőrzés/próba!

2014. jún. 22. 12:57