Segítene valaki a következő feladatok megoldásában? Így szól old meg az egyenleteket a racionális számok halmazán! A. ) 7-5x=2x-9 b. ) 2x-3x=7-5x c. ) 3x-2x=4-2x d. ) 3x-5=6-9x e. ) 7x-9=3-4x f. ) 3x-5x=8x+4

2014. máj. 15. 21:45
 1/1 anonim ***** válasza:

7-5x=2x-9 //x-ek egyik oldalra a számok másik oldalra

7-5x=2x-9 / +5x

7=7x-9 /+9

16=7x /:7

x=16/7

a többit ugyanígy

2014. máj. 15. 21:57