Köszi2014. ápr. 5. 18:41
1/7 anonim válasza:
1.lépés: zárójel felbontás: -15x-3<=15-2x 2.l:összevonás: -13x<=18 3.l:rendezés:(/-13) x>=-1,385 (-18 harmad)<-kerekítés nélküli tört alak
2/7 anonim válasza:
a -15x-et és a -3-at nem lehet össze vonni 1-es :D
3/7 anonim válasza:
az a másik oldalra vittem át-.- na ki az egyes matekból??
4/7 anonim válasza:
hát inkább a 49%-ra nem mondok semmit
5/7 anonim válasza:
jól van akkor ha annyira okos vagy számold ki te is! majd kiderül ki a jobb-.-
6/7 anonim válasza:
-5x+(-5*3)<=15-2x
-5x-15<=15-2x /-15
-5x-30<=-2x /+5x
-30<=3x /:3
-10<=x
7/7 anonim válasza:
a megoldás X<= -10
végül is a -18 is jó de a rendes megoldás a -10
mert
-5(x+3)<=15-2x / z.f
-5+(-15)<=15-2x / elrendezés
-5-15<=15-2x / +15
-5<=30-2x /+2x
-3<=30 /:(-3)
x<= -10