Sziszka7249 kérdése:

Adja meg a megoldást a racionális számok halmazán a:-5 (x+3) <=15-2x?

Köszi

2014. ápr. 5. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
1.lépés: zárójel felbontás: -15x-3<=15-2x 2.l:összevonás: -13x<=18 3.l:rendezés:(/-13) x>=-1,385 (-18 harmad)<-kerekítés nélküli tört alak
2014. ápr. 5. 19:20
 2/7 anonim válasza:
a -15x-et és a -3-at nem lehet össze vonni 1-es :D
2014. ápr. 5. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
az a másik oldalra vittem át-.- na ki az egyes matekból??
2014. ápr. 5. 19:36
 4/7 anonim válasza:
hát inkább a 49%-ra nem mondok semmit
2014. ápr. 5. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
jól van akkor ha annyira okos vagy számold ki te is! majd kiderül ki a jobb-.-
2014. ápr. 5. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:

-5x+(-5*3)<=15-2x

-5x-15<=15-2x /-15

-5x-30<=-2x /+5x

-30<=3x /:3

-10<=x

2014. ápr. 5. 19:57
 7/7 anonim válasza:

a megoldás X<= -10

végül is a -18 is jó de a rendes megoldás a -10

mert

-5(x+3)<=15-2x / z.f

-5+(-15)<=15-2x / elrendezés

-5-15<=15-2x / +15

-5<=30-2x /+2x

-3<=30 /:(-3)

x<= -10

2014. ápr. 5. 20:00