30 m vastagságú falé kicsit sok (k)?!


Egy raktár alaprajza téglalap, melynek külső hossza 21m, szélessége 10m. A raktár belső alapterülete 180m2 Milyen vastag a raktár fala?


Kiszámoltam a területet, de ha a két számot kivonjuk egymásból 30 vastag lenne a fal...



Hogy kell megoldani a feladatot? Levezetné nekem valaki?


2010. jan. 2. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a fal vastagsága x méter, ekkor a belső terület: (10-x)*(21-x), ennek kell 180-nak lennie. Azaz

(10-x)*(21-x)=180

x^2-31*x+30=0 szorzattá alakítva, vagy megoldóképlettel:

(x-1)*(x-30)=0, de x=30 hamis gyök, mivel 10m-30m=-20m lenne a szélesség, x=1 méter így a a fal vastagsága.

2010. jan. 2. 22:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget... bocsi, hogy belekötök, de suliban átbeszéltük, és nem teljesen tökéletes a megoldásod, de segített rájönni az alapelvre... úgyhogy örök hálám :)
2010. jan. 4. 18:59